Často kladené otázky

1. Zaregistroval(a) som sa do systému, na email mi neprišla notifikácia o registrácii

Skontrolujte si nevyžiadanú poštu (spam), v prípade, že v nej nebude email kontaktujte elearning@slaspo.sk, konto bude vymazané (pravdepodobne ste pri registrácii uviedli nesprávnu emailovú adresu), aby ste mohli vykonať opätovnú registráciu. Tiež ak ste sa zaregistrovali ako právnická osoba (to znamená s.r.o. a iné) konto bolo vymazané. Registrujte sa iba ako fyzická osoba.

2. Zaregistroval(a) som sa do systému, prišla mi notifikácia o registrácii, konto nemám aktívne

Pravdepodobne ste urobili dve registrácie a tým ste porušili podmienky štúdia, vaše kontá boli vymazané. Ak ste si istý(á), že ste sa zaregistrovali len raz a od vašej registrácie prešlo 24 hodín (aktivácia prebehne do 24 hodín v pracovných dňoch), kontaktujte lektora vo vašej finančnej inštitúcii alebo elearning@slaspo.sk.

3. Konto mám aktívne, ale nevidím pridelené kurzy v mojich aktuálnych kurzoch

Použite internetový prehliadač Google Chrome alebo Mozila Firefox. Ak Vám to nefunguje ani pri jednom z nich, kontaktujte lektora vo vašej finančnej inštitúcii.

4. Aké kurzy mám vlastne študovať?

Záleží to od toho, aký ste typ sprostredkovateľa (VFP, PFA, SFA atď.). Pozorne si preštudujte zákon o finančnom sprostredkovaní a finančnom poradenstve.

5. Prečo musím študovať dva kurzy?

Každý sektor sa skladá zo všeobecnej časti H a odbornej časti kurzy A, B, C, D, E, F ako to predpisuje Vyhláška MF SR o osobitnom finančnom vzdelávaní.

6. Kurz som ukončil(a), prečo mi chodí notifikácia, že platnosť kurzu končí?

Keď chodí notifikácia, že platnosť niektorého kurzu končí, nemáte ho na 100 % ukončený. Keď sa prihlásite do systému, v sekcii moje absolvované kurzy musíte vidieť všetky kurzy, ktoré ste úspešne absolvovali. V sekcii moje aktuálne kurzy sa nebudú nachádzať žiadne kurzy. Ak sa nachádzajú, kurz je neukončený, neabsolvovali ste záverečný test.

7. Nejde mi otvoriť záverečný test.

Skontrolujte si čas strávený v kurze!

8. Nejde mi kliknúť na ďalší kurz, aj keď si myslím, že mám ukončený všeobecný kurz H.

Systém robí všetko automaticky, čiže si skontrolujte či máte kurz v absolvovaných kurzoch alebo v mojich aktuálnych kurzoch. Ak je v mojich aktuálnych, treba absolvovať záverečný test, viď bod 7. Tiež o absolvovaní kurzu vám príde notifikácia na email.

9. Stratil(a) som potvrdenie, potrebujem vystaviť duplikát.

V sekcii moje absolvované kurzy je pod každým absolvovaným kurzom možnosť „stiahnuť certifikát“ a môžete si ho opakovane stiahnuť.